Денешниов ден резервирајте го за омилената црно-бела минималистичка комбинација.

Наша препорака за овој вторник се шорцеви со висок струк во „пепито“ дезен со врзување во форма на панделка.

Комбинирајте ги со бела маичка со голи рамена, чевли на ниска потпетица во црна варијанта и мини чантичка со кружна рачка.

Како моден додаток идеално ви се вклопил рачен часовник во сива боја.

 

Објавено:
1 август 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
586 пати