Вторнички одлучивме да си играме малку со боите и ткаенините, па во фокусот на комбинацијата е колор-блок здолниште. Не само што е направена комбинација на бои, туку и на ткаенини, па користени се парчиња од кожа и велур.

Интересното здолниште го комбинираме со црна ролка, а на тоа додаваме и кариран капут во слични нијанси со здолништето.

На крајот, стајлингот го завршуваме со темноцрвени високи кожени чизми и ранче во истата боја.

Имајте убав ден!

Објавено:
19 декември 2017
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
909 пати