Вториот ден од работната недела поминете го во шик здолниште во крем нијанса и комбинирајте го со топла ролка во слична боја. Бидејќи оваа сезона вистински хит се пончо парчињата, денеска носиме едно такво со етно мотиви што одлично се вклопуваат во комбинацијата. Дополнете ја истата со крем чизмички до над глуждовите и чанта со реси, а усните денеска се темно црвени како нијансите од пончото.

Објавено:
10 ноември 2015
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
1.171 пати