Овој вторник носиме парче кое е тенденција секоја зима – плетен фустан.

Секоја година моделите се модифицираат, но есенцијата останува иста.

За денеска одбравме макси плетен фустан во беж нијанса, струкот е нагласен со ремен, а комбинацијата е заокружена со чизми на дебела потпетица и чанта во темно црвена нијанса.

Објавено:
11 февруари 2020
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
538 пати