Овој вторник за вас имаме супер урбан предлог - комбинација од кежуал парчиња во земјени тонови.

Плетенините секоја зима се меѓу омилените парчиња во сечиј  гардеробер, па за денешниот стајлинг одбравме плетена блуза во нијанса на карамела и ја комбиниравме со мини здолниште.

Оваа комбинација задолжително ја надополнуваме со капут во беж нијанса и чизми над колена во сличен тон.

Објавено:
29 јануари 2019
Категорија: 
Стајлинг на денот
Прочитано:
774 пати