Кога Бела Хадид се појави во транспарентниот фустан на „Диор“ после нивното шоу во Париз годинава, сите зборуваа за тоа. Некои го одобрија храбриот чекор на моделката, додека пак други го осудија, велејќи дека е премногу.

Како и да е, вниманието кое се создаде околу фустанот очигледно ѝ беше добредојдено на модниот бренд. Истиот посака и да го носи Дајана Агрон, и тоа во Dior Poison клубот.

Таа се појави во црна и поскромна варијанта на креацијата.

На која подобро ѝ стои?

 

Објавено:
22 февруари 2017
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
368 пати