Мора да признаете дека и двете актерки изгледаат одлично во овој црн фустан од Стела Мекартни.  Егзотичната убавица Хаек се појави со ваков стајлинг на Британските модни награди во Лондон, додека актерката Ен Хатвеј го облече истиот фустан за гостување во Late Show на Дејвид Летерман. Оттука вие изберете која од нив повеќе ви се допаѓа во фустанот од познатата британска дизајнерка.

Објавено:
4 септември 2013
Категорија: 
Стилски двобој