Стилски Двобој: Кејт Аптон или Оливија Вајлд

5 август 2013

Различни по стил, на овие фотографии изгледаат скоро идентично. Кејт Аптон и Оливија Вајлд беа забележани во ист фустан фустан на Луј Витон, со тоа што Кејт го носеше на шоуто за таленти „Garden of Dreams“ и го комбинираше со бели чевли, додека Оливија за црвениот килим на премиерата на филмот „Butter“ го спои со сребрени сандали со платформа и со соодветен накит.

 

Објавено:
5 август 2013
Категорија: 
Стилски двобој