Долгиот син металик фустан дефинитивно ги освои симпатиите на голем број селебрити, а честа да го носат го имаа Либерти Рос и Лили Кол.

Либерти Рос го носеше овој фустан на премиерата на филмот „Snow White and the Huntsman“ во Лондон, а моделот Лили Кол го донираше фустанот на церемонијата „Жена на годината“ организиран од Харперс Базар. Според вас на која од нив две подобро и стои ова дизајнерско парче од Том Форд?

Објавено:
10 јули 2013
Категорија: 
Стилски двобој