Инстаграм профил од кој нема да тргнете поглед

18 мај 2018

Многу луѓе имаат отпор кон веганската храна, дефинирајќи ја како непривлечна и невкусна. Но, Хосе од Перу, 16-годишен тинејџер го покажа токму спротивното.

Ако еднаш го посетите неговиот инстаграм профил naturally.jo, ќе посакате постојано да се навраќате и со нетрпение ќе ја чекате наредната објава.

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMay 15, 2018 at 6:25pm PDT

Тој приготвува  слатки, смути оброци и појадоци, но ги декорира на фантастичен начин што веднаш ќе посакате да ги изедете, дури и преку екранот, а ги прави со вегански состојки. Наместо чоколадо, користи какао, масло наместо путер, млеко од бадем, кокосово масло, житарици, природни шеќери што се содржат во овошјата...

Инаку, тој станал веган кога има 14 години. На инстаграм го следат повеќе од 800 илјади следбеници, кои ги обожуваат неговите објави, дури и тие што не се вегани.

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMay 12, 2018 at 6:22pm PDT

„Мајка ми е многу горда на мене и ме поддржува. Вели дека ѝ се допаѓа тоа колку љубов и страст вложувам во ова што го работам, а сестра ми обожува да ги јаде десертите што ги правам“, открива тинејџерот.

И покрај што го обожава ова што го работи, не е сигурен кон што сака да се насочи во иднина, кога е образованието во прашање.

„Сè уште сум многу несигурен за тоа каква кариера сакам. Уметноста е нешто што отсекогаш ми се допаѓала, но и математика и јазици. Што и да одлучам, сигурен сум во тоа дека сакам да ги инспирирам луѓето да бидат поздрави и да шират толеранција“, вели Хосе за „Дејли Мејл“.

Ние немаме што да додадеме, освен да ве оставиме да уживате во фотографиите во продолжение.

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMay 6, 2018 at 6:22pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMay 4, 2018 at 6:22pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onApr 24, 2018 at 6:53pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onApr 18, 2018 at 6:21pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onApr 11, 2018 at 6:30pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onApr 5, 2018 at 6:22pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMar 30, 2018 at 7:05pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMar 20, 2018 at 6:41pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMar 13, 2018 at 6:23pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onMar 8, 2018 at 5:20pm PST

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onFeb 24, 2018 at 5:26pm PST

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onJan 20, 2018 at 5:20pm PST

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onJan 15, 2018 at 5:25pm PST

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onOct 27, 2017 at 6:17pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onSep 15, 2017 at 6:22pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onAug 12, 2017 at 6:19pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onJun 13, 2017 at 6:16pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onJun 2, 2017 at 6:15pm PDT

 

 

A post shared by J o s e (@naturally.jo) onApr 23, 2017 at 6:17pm PDT

 

Објавено:
18 мај 2018
Категорија: 
Вкусно
Прочитано:
1.935 пати