Чизми над колена од новите есенски колекции

6 септември 2017

Чизмите над колена се едни од најсексапилните обувки, секако ако знаете како да ги носите и како да ги комбинирате.

Беа вистински хит минатата зима, а ќе бидат меѓу носечките тенденции и оваа сезона.

Еден од најпопуларните модели на чизми над колена според фотографиите што се објавуваат на Инстаграм се оние на модната куќа Баленсијага и чинат околу 1500 евра.

Дизајнерски модел кој веќе е распродаден на Net-a-Porter е оној на Сен Лоран, што кошта неверојатни 8000 евра, а далеку поприземни се разбира се цените на моделите од „high street" брендовите.

А меѓу нив ќе најдете такви изработени од кадифе, со цветни везови, во металик нијанси, со висока и ниска потпетица, тесни или широки и набрани.

Во галеријата одвоивме неколку впечатливи модели од последните колекции за сезоната есен-зима 2017.

 

Објавено:
6 септември 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
811 пати