Гламурозен поглед низ рамки со желка дезен

7 септември 2013

Фрида Пинто

 

Ова е новиот омилен принт во Холивуд. Имено, станува збор за дезенот на рамките кај очилата за сонце. Обликот може да биде круг, триаголник или квадрат, но она што е секогаш исто е желка дезенот на рамките. Не само што е ултра модерен овој принт е олицетворение на супер ретро глам стилот од едно време. Од Фрида Пинто, па преку Скарлет Јохансон и Миранда Кер се до Алба Рорвакер. Кој е вашиот омилен модел?

 

Скарлет Јохансон

 

Миранда Кер

 

Гвен Стефани

 

 

Алба Рорвакер

 

Марија соле Тоњаци

 

 

Објавено:
7 септември 2013
Категорија: 
Модни додатоци