Кој е најпопуларниот моден додаток на Инстаграм?

19 јули 2017

Познатиот блог специјализиран за торби, чанти и други модни додатоци, Purse Blog, направи анализа, кои аксесоари, односно чанти, се најчесто застапени на фотографиите објавени на Инстаграм на профилите на познатите трендсетерки.

@annelies_hellem

Ако се повикаме на нивното истражување, моментално Инстаграм е преполн со фотографии на кои модните фанатици, најчесто својот стајлинг го комплетираат со чантите на Ив Сен Лоран.

@ carodaur

Застапени се чанти од сите модели на овој бренд, но сепак најдоминантен е изборот на класичната Сен Лоран штепувана чанта со тенко синџирче.

@dailykongfidence

Во тесна конкуренција се и чантите на J.W Anderson моделот „Pierce", како и моделот „Nile" на Клое.

@ busrabezirgan

@ giulianatiofficial

@ littleblackboots

@ macystucke

@ notyourstandard

@ shortstoriesandskirts

Објавено:
19 јули 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.974 пати