Мото чизми носиме во секоја комбинација: со џинс, со краток шорц или со романтичен макси фустан.

Важат за омилени и во уличната мода, а последниве неколку сезони се глобална модна тенденција.

Особено актуелни оваа зима се мото чизмите украсени со различни детали, со акцент на бисерите.

Ние ви препорачуваме токму таков пар мото чизми од Bata – за супер шик зимски изглед! Лесно може да ги вклопите во секоја комбинација, а истовремено имате гаранција за квалитетна зимска обувка.

 

Објавено:
19 декември 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.031 пати