Еден детаљ може комплетно да го трансформира аутфитот. Затоа, модните додатоци се исклучително значаен сегмент во комплетната слика на сечиј стил.

Во новата колекција модни додатоци во Parfois ќе најдете инспиративен избор на накит.

За нашиот денешен избор за „Must have" го одвоивме овој пар обетки со минималистичка естетика, во геометриски форми, во силвер варијанта.

Одлично прилегаат во деловен, кежуал или пак романтичен стајлинг и ќе му дадат доза софистицирана нота на вашиот изглед.

Стајлинг: Fashionel.mk
Обетки: Parfois
Модел: Магдалена Лазовска, Модна агенција Моделс Ин
Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
24 јануари 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.289 пати