Must have: Високи потпетици во „мастило“ сина боја

22 ноември 2017

Кога сакаме да ставиме акцент на некој детаљ од нашиот аутфит, многу често ја користиме богатата палета на бои.

Денеска имаме супер предлог за вас: елегантни високи потпетици во „мастило" сина боја од Манго!

Овој пар потпетици може одлично да го вклопите и во деловен и во свечен изглед, а особено ќе ги нагласите ако ги комбинирате со монохроматски парчиња, како на пример еднобојна црна, сива или пак бела комбинација.

Во однос на другите модни додатоци што ќе го надополнат изгледот, може да одберете мини чанта со кратка рачка во истата нијанса на сина, марама со принт или пак суптилен накит.

Чевли: Манго

 

Објавено:
22 ноември 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
487 пати