Џаред Лето е совршеното лице за Gucci Guilty

14 декември 2015

Креативниот директор на Гучи, Алесандро Мишел го одбра актерот и музичар Џаред Лето за ново заштитно лице на парфемот Gucci Guilty.

Рекламната кампања е снимена во Венеција според креативната замисла на самиот Мишел, кој одлучил дека Лето е совршен лик за овој проект.

Инаку актерот кој честопати знае да го промени имиџот и да експериментира со својот изглед, за потребите на оваа реклама ја врати смеѓата нијанса на косата.

Ова е прва соработка на Лето со Гучи.

Објавено:
14 декември 2015
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
424 пати