Џиџи Хадид и Зејн на насловната на августовскиот Вог

13 јули 2017

Еден од најактуелните парови во шоу бизнисот, манекенката Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик, се наоѓаат на насловната страна на магазинот Вог за неговото августовско издание.

Темата на нивната заедничка фотосесија е трендот на безродовата облека, односно елиминирањето на границите помеѓу облеката за двата пола.

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Во овој контекст, Џиџи во оваа фотосесија ќе ја видиме во неколку „машки" аутфити позајмени од плакарот на нејзиното момче, што како тенденција е актуелна со години во модната индустрија.

Во оваа фотосесија се појавува и братот на Џиџи, Анвар Хадид.

 

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Фото: Inez and Vinoodh, Vogue

Објавено:
13 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
401 пати