Како би изгледале штрумфовите кога би се занимавале со мода?

12 декември 2013

Но сепак, ова не е единствениот интересен негов проект. Александар во минатото има создадено илустрации со омилените штрумфови како главни протагонисти во модниот свет.

Интересните анимирани илустрации претставуваат поинакво издание од она по кое се познати модните уредници или дизајнери, а дел од ликовите се Донатела Версаче, Ана Винтур и Марк Џејкобс, но за да ги погледнете сите анимирани ликови погледнете во галеријата.

dro_palombo

Објавено:
12 декември 2013
Категорија: 
Сцена