Модна инспирација за лето од Брижит Бардо

15 август 2018

Французинките се често модна инспирација за останатите жени во светот. Едноставни, а сепак револуционерни во својата појава, за овие жени суштината е во ненаметливиот, а можен минимализам.

Во тој контекст, едно од најголемите модни влијанија секако ги изврши и Брижит Бардо. Таа не беше сосема типична Французинка, па затоа и беше уште поинтересна

Со совршени облини и пин-ап стилот, внесе посебна доза на сексапил. Но, не се откажа и од она што е императив за Французинките – сведената елеганција.

Во нејзиниот стил може да се најде совршена модна инспирација за многу пригоди, а фокусот овој пат го ставаме на летните стајлинзи.

 

A post shared by SANHRI (@sanhri_accesorios) onAug 14, 2018 at 5:31pm PDT

 

Шапките, лентите во коса беа нејзин „must-have“. Може ли да постои Французинка која нема омилени парчиња во риги?

Фустаните со карнери кои речиси секоја летна сезона се присутни, се нешто во што Брижит можеше да се види и тоа на големото платно.

Приватно, во нејзиниот стил доминираа белите кошули, панталони и џемпер или блиузи, црните и бели костими за капење (најчесто бикини)... и на крај – секако црвениот кармин!

Во продолжение ве потсетуваме на некои нејзини стајлинзи, кои сигурни сме ќе ве инспирираат за актуелната сезона, а кои ќе ги приспособите на вашиот стилски сензибилитет:

 

 

 

A post shared by Lucas Braun (@luc.braun) onAug 14, 2018 at 3:52pm PDT

 

 

 

A post shared by Giulia Ss. (@giuliasolanes) onAug 14, 2018 at 5:05am PDT

 

 

A post shared by Jess (@jess_moood) onAug 13, 2018 at 10:51am PDT

 

 

A post shared by Luisa G. (@luzlg) onAug 13, 2018 at 6:39am PDT

 

 

A post shared by Zeleb Style (@zelebstyle) onAug 13, 2018 at 8:16am PDT

 

 

A post shared by L O W L A (@lowla_living) onAug 13, 2018 at 4:21am PDT

 

 

 

 

 

 

 

Објавено:
15 август 2018
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
930 пати