Омилените брендови на Анџелина Џоли

21 јули 2017

Без разлика дали ја сакате Аџелина како актерка и јавна личност или не, несомнено е дека се работи за убавица која имаше огромно влијание во модната индустрија.

Тоа што ќе го облечеше таа, инстантно стануваше моден хит, затоа и голем број дизајнери уживаа да соработуваат со неа.

Во последно време не е толку активна во филмската индустрија сепак, нејзиниот изглед сè уште привлекува. Откако еден период сите коментираа за нејзината лоша здравствена состојба, сега пак сите забележуваат позитивна промена во изгледот на Џоли.

Ние пак, во продолжение ќе ви претставиме листа на нејзините омилени брендови, чии производи најчесто ги бира и за јавни и за приватни појавувања:

 

Ив Сен Лоран

Оваа модна куќа е секогаш нејзин сигурен избор за која било пригода.

фото извор: Pinterest.com

фото извор:Pinterest.com

фото извор: julianne.com

фото извор: gofugyourself.com

фото извор: celebitchy.com

 

Смитсон

Можеби кај нас не толку познат, но кожените додатоци од овој лондонски бренд ги комбинира речиси во секоја своја комбинација.

фото извор: Pinterest.com

фото извор: Pinterest.com

фото извор: popsugar.com

фото извор:thesmytshsonjournal.com

фото извор: Vogue.com

 

Мајкл Корс

Секогаш кога треба да изгледа дамски, но и деловно се потпира на брендот „Мајкл Корс“.

 фото извор: destinationkors.com

фото извор: Glamour.com

фото извор: Pinterest.com

фото извор: Pinterest.com

фото извор: popsugar.com


Скјапарели

Кога треба да покаже смелост, тогаш ја бира една од најпознатите куќи за Висока мода.

 фото извор: executivebulletin.com


Гучи

Ова е еден од брендовите што често ги носи приватно, но не ги исклучува ниту за јавните појавувања.

 фото извор: celebitchy.com

фото извор: luxuryinsider.com

фото извор: popsugar.com

фото извор:tomlorenzo.com


Версаче

Најчест избор за црвен килим.

 фото извор: celebitchy.com

фото извор: Glamour.com

фото извор: Pinterest.com

фото извор: Pinterest.com

фото извор: Vogue.com

фото извор: Vogue.com


Иверлејн

Уште еден онлајн бренд за без кој Џоли не може.

фото извор: Popsugar.com

фото извор: Vogue.com

фото извор: Vogue.com

фото извор: Vogue.com

Објавено:
21 јули 2017
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.492 пати
Извор: 
Popsugar