Омилените летни аутфити на светските модни блогерки

6 јули 2016

Високите летни температури нè натераа да ги „прeлистаме" блоговите на светски познатите модни блогерки, па да резимираме кои се трендовите што ги наметнуваат тие во модниот свет, а се практично применливи и на температури над 35'.

Она што неизбежно може да го забележиме кај сите нив, се неколку омилени летни трендови актуелни сезонава: топови со голи рамена, фустани и кошули со карнери, „чокер" ланчиња, кратки џинс панталончиња, бели патики... Но, она што исто така би сакале да потенцираме е дека независно од трендовските парчиња, секоја од нив на себе својствен начин ги применува во својот личен стил, па создаваат сосема поинаква димензија дури и кога се исти парчиња во прашање. Токму поради моментот на индивидуалноста се и светски трендсетерки.

Кристина Базан

 


Мика Џанели


Оливија ПалермоКјара Ферањи

 

Објавено:
6 јули 2016
Категорија: 
Сцена
Прочитано:
1.215 пати