Стилот на Мишел Обама низ годините

24 април 2013

Актуелната прва дама на Соединетите Американски Држави важи за една од најдобро облечените модерни дами од дипломатските кругови. Позната е по тоа што претендира да носи уникатни парчиња потпишани од американски дизајнери како Џејсон Ву, Изабел Толедо и Лора Смолс, што секако им помогна да се лансираат високо на листата на најзвучни дизајнерски имиња.

 

 

 

Објавено:
24 април 2013
Категорија: 
Сцена