Топ моделите и нивните двојнички

15 мај 2013

И покрај тоа што изгледаат вонсериски и поседуваат уникатна убавина, сепак најбараните светски топ модели имаат свои двојнички кои неверојатно физички наликуваат на нив.

Во продолжение погледнете кои се „близначките” на едни од најубавите жени во светот на модата.

 

Наоми Кембел и Џордан Дан

 

Клаудија Шифер и Доуцен Крус 

 

Лаурен Хатон и Линдзи Виксон

 

Беверли Џонсон и Џоан Смолс

 

Линда Евангелиста и Дарија Вербови

 

Кејт Мос и Кара Делевињ 

 

Твиги и Агнес Дејн

 

Вероника Веб и Шанел Иман

 

Објавено:
15 мај 2013
Категорија: 
Сцена