Топли и стилски џемпери од Манго

30 ноември 2018

Сега е вистинско време за супер кул зимски џемпери. Се разбира мислиме на плетените удобни џемпери од Манго. Во актуелната понуда на шпанскиот бренд ќе најдете голем избор на стилски џемпери во различни кроеви, од класични до ролки со релјефни дезени.

И кога се во прашање боите, изборот е голем. Покрај стандардните земјени, кафени нијанси, годинава акцентот е и на интензивните бои како црвена, розова и тиркизна.

Овие плетени џемпери може да ги носите под топлиот зимски капут со џинс, здолништа, панталони, килоти, па дури и со слип фустани или дамско здолниште на преклоп.

Издвојуваме 10 модели за шик зимска сезона.

 

 

 

Објавено:
30 ноември 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.966 пати