20 идеи како да ги стилизирате црните панталони оваа пролет

12 април 2019

Меѓу базичните парчиња во сечиј гардеробер се црните класични панталони. Важат за основа на комбинации со различна намена, затоа што лесно се комбинираат и имплементираат во различни стилски целини.

Веројатно повеќето од вас поседуваат барем еден пар, црни класични панталони во минималистички крој, па никогаш не е на одмет да се добие идеја плус како да ги комбинирате на поинаков начин.

Така, истиот пар панталони може да го стилизирате и во кежуал и во деловни и во коктел аутфити, со што значајно е да се потенцира со што ќе ги комбинирате и со какви модни додатоци ќе ја финиширате целината.

Издвоивме 20 различни идеи како да ги споите црните панталони во етстетски различни комбинации.

 

Објавено:
12 април 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
7.823 пати