Точкастиот принт е дефинитивно еден од омилените во било која сезона, но особено нѝ е драго да го носиме во текот на летото.

Токму поради тоа, денеска издвоивме 25 стилски комбинации во овој принт и како девојките ги носат истите ова лето.

Без разлика дали се работи за ден поминат на плажа, за комбинација за на работа или пак за некоја свеченост, секогаш постои соодветно парче со точки што може да го комбинирате.

Токму овие фустани или здолништа со точки ѝ прилегаат на секоја силуета, односно секогаш можете да најдете модел што одлично ќе ви стои и ќе бидете впечатлива во истиот.

Секогаш остава префинет впечаток, особено ако се работи за некој интересен фустан во кој ќе се издвоите од толпата.

Во галеријата, погледнете 25 комбинации на точкаст принт од девојките ширум светот.

Инфо и фото: Bonjour.ba

Објавено:
3 август 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
889 пати