Бохо кралицата на Инстаграм со супер летни комбинации

15 јули 2017

Шеј Мичел има речиси 18 милиони следбеници на Инстаграм. За стилот на оваа млада актерка веќе сме пишувале, а она што повторно ни го привлече вниманието на нејзиниот Инстаграм профил, се неодоливо инспиративните летни комбинации и егзотичните патувања.

Бохо фазонот е оној по кој таа е препознатлива, па на фотографиите ќе забележите шик макси фустани со флорални дезени, кратки комбенизони со карнери и кошули со голи рамена кои таа обожува да ги носи.

Нека ви послужат како инспирација за вашиот летен стил.

Фото извор: Instagram/ @shaymitchell

 

Објавено:
15 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.309 пати