Есенски фризури

21 септември 2017

Есенскиот тренд за вашите фризури според најпочитуваните стилисти е едноставноста и лежерноста.

Колку повеќе сте релаксирани толку повеќе ќе бидете растеретени од товарот наречен фризура.


Кадриците за оваа есен се природни ,поточн онакви какви веќе имате.

Не ги фенирајте само пуштете ги да бидат лелеави и заборавете ја четката.

Само благо со чешел поминете од коренот на косата.

Сатенска или плишана трака е главниот моден додаток кој ви е потребен оваа сезона .

Сепак за ова ќе би биде потребен лак за коса,ама не претерувајте.

Опавчето за оваа есен е лесно врзаоно долу и за тоа ви се потребни само неколку минути.

Не го заборавајте шампонот или спрејот за суво миење кој ќе ви ја олесни задачата за да си ја средите побрзо косата.

Секако шминката ,освен подлога и сјај за усни не е препорачлива.Колку помалку толку подобро!

 

 фотографии getty images

Објавено:
21 септември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.940 пати