Мини, миди, макси – нашите омилени здолништа за оваа сезона

31 јули 2017

Женскиот гардеробер е незамислив без омилените здолништа. Во зависност од пригодите или нашето расположение и моментална инспирација, сакаме да ги носиме во мини, миди или макси варијанта.

Сезонава хит се здолништата на преклоп, дополнително украсени со карнери. Овој тип на фустани се застапени во сите должини, па може да бираме.

Исто така, здолништата со висок струк се меѓу фаворитите веќе неколку сезони наназад, затоа што одлично прилегаат на жени со различна телесна конституција.

Плисираните здолништа, особено оние со миди должина, се се уште актуелни особено кај девојките со романтичен стил, а исто толку популарни се и асиметричните здолништа со високи шлицови.

Ги селектиравме нашите фаворити.

МИНИ

 

МИДИ

 

МАКСИ

Објавено:
31 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.848 пати