Модели на фустани за кои никогаш нема да кажеме: демоде!

14 јули 2017

Паметното инвестирање во гардероберот, ќе ни заштеди пари, време и идеи.
Кога купувате фустан, размислете колку често и во колку различни аутфити и прилики ќе може да го комбинирате.

Постојат неколку основни модели на фустани, за кои секогаш ќе најдете прилика да ги облечете, а притоа никогаш нема да станат демоде поради нивната универзална естетика.

Нивната безвременост е главниот адут поради кои се вредни за инвестиција. Ги издвојуваме петте модели за кои не важат трендовите:


Деловен фустан


Коктел фустан


Формален Фустан


Макси фустан


Мал црн фустан

 

Фото извор: Pinterest

 

Објавено:
14 јули 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.712 пати
Тагови: 
тренд фустани