Најубавите фустани од уличната мода како инспирација за празничен стајлинг

13 декември 2017

Слободниот дух на уличната мода е бесконечна инспирација кога си го поставуваме прашањето: Што да облечам?

Тука ќе најдете идеални примери и за секојдневен и за свечен изглед.

Со оглед на периодов, актуелни се празничните аутфити и дилемата што да носиме на некоја од претпразничните забави или на новогодишната вечер.

Секако актуелната улична мода го има одговорот или барем инспирацијата.

Ги разгледавме актуелните фото галерии од тоа што се носи на модните улици и селектиравме неколку интересни модели на фустани, меѓу кои веруваме дека ќе го пронајдете оној што е најблиску до вашиот карактер и индивидуален имиџ.

Одберете...

Објавено:
13 декември 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.335 пати