Нашите фаворити од Њујоршката модна недела

14 февруари 2014

Њујорк ни понуди фантастична модна недела од секој аспект: импозантна програма, водечки дизајнерски имиња, богата стилска разноликост, шоу и беспрекорни улични трендови. Воопшто не е едноставно кога би требало да селектираме фаворити од модните писти, но тоа со задоволство ќе го направиме.

Вера Ванг- Совршено комбиниран „хаос“ од дезени и материјали во повеќеслојна комбинација (Вера Ванг) Совршено комбиниран „хаос“ од дезени и материјали во повеќеслојна комбинација 

(Александар Ванг) Високите чизми и предимензионираниот горен дел-пресек на колекцијата на Ванг (Александар Ванг) Високите чизми и предимензионираниот горен дел-пресек на колекцијата на Ванг

(Алис+Оливија) Совршена колоритна хармонија (Алис+Оливија) Апсолутна колоритна хармонија

(Дона Каран) Двоколорна комбинација од црно транспарентно здолниште и кафеаво струкирано сако (Дона Каран) Двоколорна комбинација од црно транспарентно здолниште и кафеаво струкирано сако

(Филип Лим) Удобно и топло палто во колор блок  варијанта (Филип Лим) Удобно и топло палто во колор блок варијанта

(Хуго Бос) Палто кое ја следи должината на силуетата со нагласен струк (Хуго Бос) Палто кое ја следи должината на силуетата со нагласен струк

(Каролина Херера) Совршен спој на дамски изглед со урбан шмек (Каролина Херера) Совршен спој на дамски изглед со урбан шмек

(Мајкл Корс) Луксузната страна на  романтичната елеганција (Мајкл Корс) Луксузната страна на романтичната елеганција

(Marc by Marc Jacobs) Стрит изглед кој ќе владее во урбаната мода (Marc by Marc Jacobs) Стрит изглед кој ќе владее во урбаната мода

(Opening Ceremony)и весели бои се сосема добредојдени во зимското сивило (Opening Ceremony) Топли и весели бои се сосема добредојдени во зимското сивило

(Проенза Скулер) Енергичен микс на текстури и бои (Проенза Скулер) Енергичен микс на текстури и бои

(Родарте) Ги обожаваме Star Wars во сценариото на Родарте (Родарте) Ги обожаваме Star Wars во сценариото на Родарте

(Томи Хилфигер) Моделот кој ја отвори ревијата најави одлична колекција (Томи Хилфигер) Моделот кој ја отвори ревијата најави одлична колекција

(Викторија Бекам) Палто без ракави на преклоп со едноставен крој.  Фантастично (Викторија Бекам) Палто без ракави на преклоп со едноставен крој. Фантастично

(Оскар де ла Рента) Женственоста секогаш во преден план (Оскар де ла Рента) Женственоста секогаш во преден план

 

Објавено:
14 февруари 2014
Категорија: 
Тренд