Панталони со широки ногавици – неодолив избор за летната сезона

21 април 2018

Ги носат сите во секоја прилика – панталоните со широки ногавици ги освоија симпатиите на глобалната модна сцена.

Нивниот лежерен крој е идеален избор за претстојните летни денови, затоа што лесно се адаптираат во сечиј стил и се компатибилни со остатокот од парчињата во женскиот гардеробер.

Во актуелната понуда на „high street" брендовите најчесто застапени се моделите изработени од лен и лесен памук, а нивните кроеви варираат од килоти со впечатливи дезени до макси панталони на врзување.

Во уличната мода ќе наидете на инвентивни начини на нивно комбинирање: килоти со краток топ, сафари панталони со бела кошула или пак макси панталони со маичка со натпис - се само почетна инспирација...

 

Објавено:
21 април 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
3.762 пати
Тагови: 
панталони тренд