Романтични блузи за дамите со винтиџ стил

5 октомври 2018

Есента е совршено време за романтика. Ама романтика и во контекст на стилот.

Ова е доба од годината кога најинтензивно доаѓа до израз бохо стилот, како и романтичната естетика.
Неизбежно и оваа есен меѓу тенденциите во кои доминира урбаниот уличен стил и предимензионираните кроеви, се издвојуваат и секогаш свое место имаат, парчињата кои им се омилени на девојките го го преферираат винтиџ стилот.

Денеска во фокусот на вниманието ги ставаме роматичните блузи и кошули, што секогаш може да ги имате во предвид кога правите слоевити, есенски комбинации – незавсно дали се работи за деловен, кежуал или коктел изглед.

Покрај оние со тантела, оваа есен особено се актуелните и плетените блузи со цветни апликации.
Која е вашиот фаворит?

 

Објавено:
5 октомври 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
873 пати