Што да облечете денес?

21 октомври 2013

За почеток на работната недела ви предлагаме комбинација од тренди и винтиџ парчиња. Од вашата облека изберета блуза со некој интересен принт во боите на есента, ако пак сакате да постигнете винтиџ ефект, тогаш побарајте нешто и од облеката на вашата мајка. Темен џинс панталони, елегантни чевли салонки, само со пониска потпетица за да можете полесно да ги извршувате обврските, а полн погодок би бил ако поседувате и очила за сонце со необичен дизајн на рамката.

Објавено:
21 октомври 2013
Категорија: 
Тренд