Тренд аларм: Фустан во пруги и пеплум корсет

11 април 2018

Две актуелни тенденции споени во едно парче, принт во пруги и фустан, е нашиот избор за тренд аларм.

Овој пат одбравме шармантен фустан од Манго, со миди должина до колената, а струкот го потенциравме со пеплум корсет од Parfois.

Оваа елегантна и женствена комбинација во која доминира урбаниот дух на актуелната улична мода, ја комплетиравме со кломпи со отворени прсти, на удобна потпетица.

Идеална комбинација со која ќе постигнете впечатлив изглед.

Комбинација: Fashion group (фустан, кломпи – Манго, корсет – Parfois)
Стајлинг: Fashionel
Модел: Елена Ѓорговска, Модна агенција Моделс Ин
Шминка и фризура: Елена Лука

 

Објавено:
11 април 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
713 пати
Тагови: 
тренд аларм