Тренд аларм: топла и урбана комбинација

10 јануари 2017

Дека и на температури под нулата може да бидеме урбани и шик, доказ е оваа супер стилска комбинација.

Бевме во Манго и одбравме тренди фустан со странични шлицови и топол макси џемпер.

Оваа комбинација ја споивме со неодоливо мек шал со бели точки, за што поудобна и топла зима.

А како модни додатоци што совршено го надополнуваат овој аутфит се чизмичките до глужд од Бата и тренди чантичката со виолетов принт од Парфоа.

 

Комбинација: Fashion Group

Фустан и џемпер: Манго

Чизми: Бата

Чанта: Парфоа

Модел: Соња Граждани

Модна агенција: Моделс Ин

 

Објавено:
10 јануари 2017
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
1.232 пати