Тренд аларм: Валентин во црвен капут и црвени патики

14 февруари 2018

Ако сакате симболично да го обележите Денот на љубовта и виното, ние имаме предлог тренди комбинација за вас – секако во црвена боја.

Одбравме урбан аутфит во кој акцентот е на парчињата во црвена боја – капут со средна должина и патики, а ги комбиниравме со бела маичка со натпис „Be yourself" и тесен црн џинс.

Независно дали денеска славите некој од актуелните празници, оваа комбинација е супер избор доколку преферирате спортски стил.

 

Стајлинг: Fashionel

Комбинација: Fashion Group

Манго – патики, маичка, џинс

Springfield – капут

Модел: Магдалена Лазовска, Модна агенција Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

 

Објавено:
14 февруари 2018
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
907 пати