Тренд: Здолништа со отворен шлиц

24 јуни 2016

Во овој период од годината секогаш бараме решение како да направиме баланс помеѓу удобната, пријатна и лесна облека, а од друга страна на го занемариме уникатниот и стилски изглед.

Затоа внимателно селектирајте ги парчињата што ги комбинирате во вашиот летен аутфит. Одбирајте природни материјали, светли бои и одбегнувајте премногу накит.

Едно супер тренди парче кое е идеално за стилско лето, се здолништата и фустаните со висок шлиц.
Совршено се комбинираат со топови со голи рамена, маички по кратки ракави или транспарентни кошули. Во уличната мода се актуелни и кошула-фустаните со високи странични шлицови што идеално се спојуваат со кратки џинс шорцеви и се совршено решение и за журка на плажа.

Во продолжение ве инспирираме со неколку интересни стилски решенија што вклучуваат здолништа или фустани со шлиц.

Објавено:
24 јуни 2016
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.027 пати