Бакнувајте се со Rosal Lip Balm

6 март 2017

ROSAL е водечка хрватска марка за негување на усните. Ако сакате убави овошни вкусови и нежен сјај вашиот избор е секако Rosal Lip Balm кој ја одржува природната влажност на усните. Како седеф на вашите усни, Росал балм е збогатен со витамин А и Е кои ги регенерираат оштетените клетки на кожата, ја зголемуваат еластичноста на кожата и имаат влијание врз страеењето на кожата поради присуството на семките од кајсии и грозје.

Есенцијалните киселини ги ревитализираат сувите усни како и шиа маслото кое ја задржува природната влажност. Овошните ароми на шумска јагода оставаат убав вкус на усните и оставаат нежен светкав розев или црвен сјај.Rosal Lip Balm е првиот високопигментиран балсам за уста кој се појавува на пазарот кој нуди нега, заштита со долготрајна и интензивна боја. Според вашиот сензибилитет имате избор од четири атрактивни нијанси: розева, корална, боја на кожа и виолетова.

Нанесувањето е лесно поради закосената форма, а е практичен за употреба и полека, но сигурно се врзувате за овој производ бидејќи не можете да се одвикнете од мирисот и суптилноста која ја има во себе овој производ.Единствен е и по тоа што дава долготрајна хидратација, нега и заштита од надворешни влијанија како и од UVA и UVB сончеви зраци. Rosal Lip Balm е дерматолошки проверен и не е тестиран на животни, не содржи парабен, парафин, силикон ниту пак конзерванси.Кога станува збор за бакнувањето легендата говори дека нежниот бакнеж е постојано присутен.
Може да го најдете во сите дрогерии со цена од 80,100 и 145 МКД.Rosal Lip Balm еден и единствен!

Спонзорирана објава 

 

Објавено:
6 март 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
498 пати