„Фенди“ ја враќа „тенџере“ фризурата од детство во мода

8 јули 2019

Веруваме дека речиси секој од вас, без разлика дали е машко или женско, во детството имал таканаречена „тенџере“ или „шлем“ фризура.

И додека ние се смешкаме на тие фотографии и посакуваме тој тренд никогаш да не се врати, без разлика на тоа што ни кажуваат колку сме биле слатки, „Фенди“ го враќа повторно на модна сцена.

Имено, на последната ревија за колекцијата од Висока мода, одржана вчера, сите манекенки на пистата носеа токму такви фризури.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sam McKnight Personal (@sammcknight1) onJul 4, 2019 at 11:57pm PDT

Модната куќа се послужи со овој тренд, кој својата кулминација ја имаше во 70-тите и го надгради со пастелни нијанси. Педесет и четири перики во пастелни нијанси беа нешто што не можете да го игнорирате, а кои се дело на фризерот Сем Мекнајт.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sam McKnight Personal (@sammcknight1) onJul 4, 2019 at 1:11pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sam McKnight Personal (@sammcknight1) onJul 4, 2019 at 1:28pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sam McKnight Personal (@sammcknight1) onJul 4, 2019 at 2:03pm PDT

 

Би носеле ви повторно ваква фризура?

Објавено:
8 јули 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
1.242 пати