HIFU методата подобра од пластична хирургија и липосукција

5 април 2019

HIFU Ultraformer, е најновата метода на не-хируршки лифтинг во светот која работи на фокусирана ултразвучна енергија која продира во длабочината на кожата и го ресоздава колагенот притоа што и го враќа целосно младешкиот изглед на кожата.

Единствениот третман кој дава резултати еднакви на пластична хирургија но, е целосно не инвазивен и воопшто не ја оштетува кожата. Се работи лицето, вратот, деколтето и целото тело. Резултатите се видливи веднаш по третманот, а максималниот ефект се добива по 90 дена. А трае до 2 години.

HIFU во моментот е најомилената анти ејџ метода на светските селебрити во светот како: Кардашијанс, Џенифер Лопез, Џенифер Анистон, Мадона .... кои подолго време ја одржуваат младоликоста и убавината со аплицирање на ботокс и филери, од причина што HIFU работи длабински во кожата, на тонусот на мускулот создавајќи максимален лифтинг. HIFU е единствена метода која по природен пат ги брише борите на лицето , вратот и деколтето како и стриите на телото кои воедно се и најголемиот проблем на современта жена.

„Силуете" се единствени на Балканот каде во моментот е достапна оваа ефикасна метода за одржување на убавината и младешкиот изглед.

*Комерцијален текст

Објавено:
5 април 2019
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
3.229 пати