Нијансите на Париз во новата палета сенки на „Ланком“

18 јануари 2016

Урбаните пејсажи на Париз се новата инспирација за палетата сенки на козметичкиот бренд „Ланком".

Креативната директорка на брендот, Лиса Елдриџ, создаде линија сенки за очи насловена Lancôme [CITY] in Paris која содржи 16 нијанси инспирирани од архитектурата, фасадите и атмосферата во градот.

Тоновите се селектирани во четири категории, според нивната намена: Sheer Simplicity, (совршена за дневна шминка), Chic Tape (соодветна исто така за дневен изглед, но со понагласен интензитет), Pret-a-porter (наменета за коктел стајлинг) и Smokey eyes (кога имате потреба од впечатлива шминка, на пример за вечерна журка во ноќен клуб).

 

 

 

Објавено:
18 јануари 2016
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
892 пати