Нова линија на декоративна козметика со потпис на Марк Џејкобс

19 јуни 2013

 

Познат по неговата работа за Луј Витон, Марк Џејкобс сега во соработка со козметичката куќа Sephora ја подготвува својата нова колекција на декоративна козметика. Своето деби оваа нова линија ќе го има на 9 август во продажните места на Sephora . Линијата вклучува 122 нови производи, и се очекува да направи вистинска револуција во светот на шминките.

Објавено:
19 јуни 2013
Категорија: 
Убавина