Пролетни мејкап трендови од Шанел

23 јануари 2014

Саша на  фасцинантен начин ни претставува бајковит едиторијал за потребите на Шанел. Иако календарски сме се уште во зимата, сепак оваа пролет тренди ќе бидат виолетовата нијанса, нагласените образи, црвениот кармин, нежниот изглед и нагласени трепки.

Мејкап артистот на модната куќа Шанел, Саша Јоковиќ ни прогнозира романтична пролет во која припадничките на понежниот пол треба да изгледаат беспрекорно.

Објавено:
23 јануари 2014
Категорија: 
Убавина