Росал со нова извонредна колекција

10 ноември 2017

За совршена тебе...

Линијата ROSAL Perfect You нуди комплетна и лесна нега за вашите усни, лице, тело и раце, која секој може да си ја дозволи и да се чувствува негувано, сигурно и трендовски. За оние кои не сакаат да комплицираат и постојано се во акција, во еден чекор - длабинска нега, ефикасна заштита и брза примена, со волшебни ароми!

Современото општество е зафатено со концептот на убавина и совршенство. Медиумите диктираат канони на убавина кои се менуваат од деценија до деценија. Жените, особено оние помладите, се обидуваат да ги достигнат тие наметнати идеали кои за повеќето се нетипични и непоимливи. За жал, во овој процес, многу често страда нивната самодоверба. Не смееме да заборавиме дека сите ние сме различни и дека можеме само со себе да се измериме. И обидете се да бидете најдобра и најубава верзија на себе.

Сите производи од линијата ROSAL Perfect You, содржат врвни состојки и се пакувани во практично и атрактивно пакување.

Rosal Lip Balm Perfect You glossy tube е обоен сјај за нега на усните во туба. Ги заштитува, навлажнува и хидрира усните (шиа путер и авокадо масло), обезбедува висок сјај и нежна боја, со волшебна арома. Формулата на сјајот не ги лепи усните и лесно се нанесува со закосениот апликатор.

Rosal Face Perfect You креми за лице сè-во-1, практични и едноставни, спакувани во туба која можеш лесно да ја носиш со себе. Размислуваш само за видот на кожата што ја имаш - нормална, сува или мрсна - и во еден потег добивате нега, хидратација, заштита од сонце и изедначен тен!

Rosal Body Perfect You body butter cream интензивно негува како путер и лесно се размачкува како крем. Обезбедува длабочинска нега, лесно се размачкува и брзо се апсорбира, со волшебна арома! За совршено мазна кожа!

Rosal Hands Perfect You лосион за раце во елегантна туба со практичен флип топ капак, кој се отвара со една рака, секогаш го имаш со себе. Неопходно е за секоја ташна. Ја храни и ја заштитува сувата кожа со атрактивни ароми на јагоди, ванила и камилица. Брзо се апсорбира и не остава чувство на замастеност!

Rosal знае дека секоја од нас е совршена на свој начин и ни помага да ја негуваме и истакнуваме таа убавина. За сите девојки и жени кои сакаат едноставни и практични производи од сè-во-1, кои се постојано во некоја акција, слободни и отворени, ги следат трендовите и сакаат да се забавуваат, новата линија Rosal Perfect You негува без многу компликации. За совршен сјај! За совршената тебе.

„Rosal Perfect You. За совршена тебе“

Објавено:
10 ноември 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
926 пати