Совршена нега за вашата кожа - Dior Hydra Life

23 март 2017

Чиста и блескава кожа е основен предуслов за негуван изглед и природна убавина. Доколку сакате да го одржите или вратите полниот сјај на вашата кожа, ви ги препорачуваме новите производи од програмот Hydra Life од козметичката линија на престижниот француски бренд Диор.

Се работи за три нови производи за комплетна нега на кожата на вашето лице: хидратантна крема, препарат за чистење лице и маска за лице.

Со континуирана употреба на овие производи длабински ќе ја исчистите кожата на лицето, ќе го освежите изгледот на вашата кожа и ќе го вратите нејзиниот природен сјај.

Детални информации за овие производи може да најдете преку официјалниот хаштаг #itsmylife и #diorskincare #diorhydralife.

Во продолжение погледнете ги кратките видеа со кои се најавуваат новите производи.

 

Објавено:
23 март 2017
Категорија: 
Убавина
Прочитано:
246 пати