Задолжително парче: Manhattan козметика

2 април 2015

11079324_956627054370018_1405298332_n

Нашиот денешен предлог се три производи од палетата на Manhattan, кои во текот на следните денови ќе бидат промовирани на Fashion weekend Скопје. Се работи за козметика што и' е потребна на секоја жена:

EASY MATCH MAKE UP

Течна пудра која ја изедначува бојата на кожата и ја прави структурата перфетна. Кожата дише во текот на целиот ден, ја добива потребната хидратација и овозможува природен финиш.

MANHATTAN MULTI EFFECT LINER

Туш за очи кој со само едно повлекување ќе ви овозможи да ја добиете посакуваната форма на окото.

SUPERSIZE FALSE LASH LOOK MASCARA

Supersize Fasle Lash Look маскарата со специјално извиткана четка за нанесување има специјален ефект за извиткување на трепките. Имајте долги и густи трепки со само неколку потези.

Овие производи може да ги набавите во сите продажни салони на Cosmo- Tinex.

Објавено:
2 април 2015
Категорија: 
Убавина