Ова е видеото за евровизиската „Dance alone“ на Јана Бурческа

Вечерва во рамките на музичкиот тв магазин „Стисни плеј“ беше промовиран видео записот за евровизиската песна „Dance alone“ на македонската претставничка за 2017 година, Јана Бурческа. 

Јана на Евровизја што годинава се одржува во Киев, Украина ќе настапи на втората полуфинална вечер на 11-ти мај.

Уживајте во видеото, а на Јана ѝ посакуваме многу среќа!

 

 

Објавено:
10 март 2017
Прегледно:
6.014 пати